ESD9R3.3ST5G
DigiKey Part Number
ESD9R3.3ST5GOSTR-ND - Tape & Reel (TR)
ESD9R3.3ST5GOSCT-ND - Cut Tape (CT)
ESD9R3.3ST5GOSDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ESD9R3.3ST5G
Description
TVS DIODE 3.3VWM 7.8VC SOD923
Manufacturer Standard Lead Time
44 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
7.8V Clamp 1A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount SOD-923
EDA/CAD Models
ESD9R3.3ST5G Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
1A (8/20µs)
Applications
General Purpose
Part Status
Active
Capacitance @ Frequency
0.5pF @ 1MHz
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C (TJ)
Unidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
3.3V (Max)
Package / Case
SOD-923
Voltage - Breakdown (Min)
4.8V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
7.8V