STL140N4LLF5 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Infineon Technologies
In Stock: 4.421
Datasheet
Similar
Infineon Technologies
In Stock: 45.148
Datasheet
Texas Instruments
onsemi
In Stock: 427
Renesas Electronics Corporation
Vishay Siliconix
Taiwan Semiconductor Corporation
N-Channel 40 V 140A (Tc) 80W (Tc) Surface Mount PowerFlat™ (5x6)