STM32L011F4U3TR
Productnummer DigiKey
497-18802-2-ND - Tape & Reel (TR)
497-18802-1-ND - Cut Tape (CT)
497-18802-6-ND - Digi-Reel®
Fabrikant
Productnummer fabrikant
STM32L011F4U3TR
Beschrijving
IC MCU 32BIT 16KB FLASH 20UFQFPN
Gedetailleerde beschrijving
ARM® Cortex®-M0+ STM32L0 Microcontrollers IC 32-bit 32MHz 16KB (16K x 8) FLASH 20-UFQFPN (3x3)
EDA/CAD-modellen
STM32L011F4U3TR Modellen
EEPROM-grootte
512 x 8
Verpakking
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
RAM-grootte
2K x 8
Spanning - voeding (Vcc/Vdd)
1,65V ~ 3,6V
Dataconvertors
A/D 7x12b
Bedrijfstemperatuur
-40°C ~ 125°C (TA)
Snelheid
32MHz