STM32L011K4T6D
Productnummer DigiKey
497-STM32L011K4T6D-ND
Fabrikant
Productnummer fabrikant
STM32L011K4T6D
Beschrijving
IC MCU 32BIT 16KB FLASH 32LQFP
Gedetailleerde beschrijving
ARM® Cortex®-M0+ STM32L0 Microcontrollers IC 32-bit 32MHz 16KB (16K x 8) FLASH 32-LQFP (7x7)
EDA/CAD-modellen
STM32L011K4T6D Modellen
EEPROM-grootte
512 x 8
Verpakking
Tray
RAM-grootte
2K x 8
Spanning - voeding (Vcc/Vdd)
1,65V ~ 3,6V
Bedrijfstemperatuur
-40°C ~ 85°C (TA)
Snelheid
32MHz