STM32L031C4T6
Productnummer DigiKey
497-17482-ND
Fabrikant
Productnummer fabrikant
STM32L031C4T6
Beschrijving
IC MCU 32BIT 16KB FLASH 48LQFP
Gedetailleerde beschrijving
ARM® Cortex®-M0+ STM32L0 Microcontrollers IC 32-bit 32MHz 16KB (16K x 8) FLASH 48-LQFP (7x7)
EDA/CAD-modellen
STM32L031C4T6 Modellen
EEPROM-grootte
1K x 8
Verpakking
Tray
RAM-grootte
8K x 8
Spanning - voeding (Vcc/Vdd)
1,8V ~ 3,6V
Bedrijfstemperatuur
-40°C ~ 85°C (TA)
Snelheid
32MHz