STM32L031K6U6TR
Productnummer DigiKey
497-18807-2-ND - Tape & Reel (TR)
497-18807-1-ND - Cut Tape (CT)
497-18807-6-ND - Digi-Reel®
Fabrikant
Productnummer fabrikant
STM32L031K6U6TR
Beschrijving
IC MCU 32BIT 32KB FLASH 32UFQFPN
Gedetailleerde beschrijving
ARM® Cortex®-M0+ STM32L0 Microcontrollers IC 32-bit 32MHz 32KB (32K x 8) FLASH 32-UFQFPN (5x5)
EDA/CAD-modellen
STM32L031K6U6TR Modellen
EEPROM-grootte
1K x 8
Verpakking
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Spanning - voeding (Vcc/Vdd)
1,8V ~ 3,6V
Bedrijfstemperatuur
-40°C ~ 85°C (TA)
Snelheid
32MHz