STM32L071KZU6
Productnummer DigiKey
497-17500-ND
Fabrikant
Productnummer fabrikant
STM32L071KZU6
Beschrijving
IC MCU 32BIT 192KB FLSH 32UFQFPN
Gedetailleerde beschrijving
ARM® Cortex®-M0+ STM32L0 Microcontrollers IC 32-bit 32MHz 192KB (192K x 8) FLASH 32-UFQFPN (5x5)
EDA/CAD-modellen
STM32L071KZU6 Modellen
EEPROM-grootte
6K x 8
RAM-grootte
20K x 8
Spanning - voeding (Vcc/Vdd)
1,65V ~ 3,6V
Dataconvertors
A/D 10x12b
Bedrijfstemperatuur
-40°C ~ 85°C (TA)
Snelheid
32MHz