STM32L151C6U6A
Productnummer DigiKey
497-18588-ND
Fabrikant
Productnummer fabrikant
STM32L151C6U6A
Beschrijving
IC MCU 32BIT 32KB FLASH 48UFQFPN
Gedetailleerde beschrijving
ARM® Cortex®-M3 STM32L1 Microcontrollers IC 32-bit 32MHz 32KB (32K x 8) FLASH 48-UFQFPN (7x7)
EDA/CAD-modellen
STM32L151C6U6A Modellen
EEPROM-grootte
4K x 8
RAM-grootte
16K x 8
Spanning - voeding (Vcc/Vdd)
1,8V ~ 3,6V
Dataconvertors
A/D 16x12b; D/A 2x12b
Kernprocessor
ARM® Cortex®-M3
Bedrijfstemperatuur
-40°C ~ 85°C (TA)
Snelheid
32MHz