STM32L051T8Y6DTR
Productnummer DigiKey
497-19013-2-ND - Tape & Reel (TR)
497-19013-1-ND - Cut Tape (CT)
497-19013-6-ND - Digi-Reel®
Fabrikant
Productnummer fabrikant
STM32L051T8Y6DTR
Beschrijving
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 36WLCSP
Gedetailleerde beschrijving
ARM® Cortex®-M0+ STM32L0 Microcontrollers IC 32-bit 32MHz 64KB (64K x 8) FLASH 36-WLCSP
EDA/CAD-modellen
STM32L051T8Y6DTR Modellen
EEPROM-grootte
2K x 8
Verpakking
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Spanning - voeding (Vcc/Vdd)
1,65V ~ 3,6V
Bedrijfstemperatuur
-40°C ~ 85°C (TA)
Snelheid
32MHz