STM32L052C6T6
Productnummer DigiKey
497-17491-ND
Fabrikant
Productnummer fabrikant
STM32L052C6T6
Beschrijving
IC MCU 32BIT 32KB FLASH 48LQFP
Gedetailleerde beschrijving
ARM® Cortex®-M0+ STM32L0 Microcontrollers IC 32-bit 32MHz 32KB (32K x 8) FLASH 48-LQFP (7x7)
EDA/CAD-modellen
STM32L052C6T6 Modellen
EEPROM-grootte
2K x 8
Verpakking
Tray
Spanning - voeding (Vcc/Vdd)
1,65V ~ 3,6V
Dataconvertors
A/D 10x12b; D/A 1x12b
Bedrijfstemperatuur
-40°C ~ 85°C (TA)
Snelheid
32MHz